Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio

Parashqevi Simaku - Potpuri Kengesh Popullore  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Koleksion Kengesh Popullore"
Po m'rreh zemraaa, si vale deti
qysh durooon zeeemer
qysh duroooon
dhe me iken shpejt.

Me ngriu drapri
n'dore mu t'shkretit
qysh duroooon, zeeeemer,
qysh duron dhe me goje s'me flet

Marak tu bona moj goce
du me t'pa me sy
po vij qark si zog skifteri
me u taku me ty
po vij qark si zog skifteri
me u taku me ty

Te skuq faqja porsi pjeshka
syrin si ulli
nuk duroj sa te vije vjeshta
e me t'mor ne shpi
nuk duroj sa te vije vjeshta
e me t'mor ne shpi

Kush ta freskon ballin ty
aman goc e re,
te kom dasht e fort te du
aman goc e re

eeee aman goce e re
eeee, sa e bukur je

kjo dashnia ashtu per mu,
aman goc e re
te kom dasht e shume te du,
aman goce e re

eeee aman goce e re
eeee sa e bukur jeee. (2 here)


Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet