Më mbaj mend (për 1 muaj)


Parashqevi Simaku - Kenge Arbereshe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Arbereshe".
3. Video është e këngës "Kenge Arbereshe", por nuk këndohet nga Parashqevi Simaku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Parashqevi Simaku - Kenge Arbereshe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Këngë e albumit:

"Koleksion Kengesh Popullore"

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00Mbi lëndinë ti ku vajte, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

Mëma ime vajta për ujë, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

E bija ime moj, e ujti de ku është
e bija ime moj, e ujti de ku është
e ujti de ku është

Mëma ime m'u ça buza, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

Doli dielli dhe m'a thajti, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

E bija ime moj, e dielli de ku është
E bija ime moj, e dielli de ku është
e dielli de ku është

Mëma ime e zuri reja, Luli o
Luli o lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

Mëma ime e zuri mali, Luli o
Luli o, lulëza ime, zemra moj
zemëra më këndon

E ç'bukuri që kanë k'to malet arbërore
e ç'bukuri që kanë k'to malet arbërore
e zemra më këndon
e zemra më këndon
e zemra më këndon


Ky tekst u dërgua nga Fatos Grubi
Më Shumë Këngë Nga Parashqevi Simaku:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet