TEKSTESHQIP

Parashqevi Simaku
Gëzimi I Shtëpisë Së Re
Lyrics

O sa bukur ne shtepine e re
Permbi buze kenga vete po cel
Gjitha shkallet ato zune t'kendonin miresjevjen

Dere e cilter miresevjen me tha
drita qelqesh rane ne syte e mi
Hap dritaren thoshte kaltersia
cbukuri

Ne shtepine tone te re
lumturia ne cdo skaj me fliste
me zera gazmore, ne dhomat plot drite na kumbojne me hare si muzike
Flladi i tyne perkedhel,
kaltersia mysafire mbeti
dhe xhami qytet dikush buzeqesh shoqe te re qumshin do ta kem, do ta kem.

DËRGOI: