TEKSTESHQIP

Parashqevi Simaku
Ta Besova Dashurin
Lyrics

Gocë e vogël moj fort gabova
Që ta besova mi dashninë e re
Ti vetë më deshte moj
Une të besova
Sa e pabesë mi paske qenë (2x)

Une të dita moj se të kam mike
Prandaj e lidha mi dashninë me ty
Pse ma dhe fjalen mi
E më braktise
Sa të kam dashtë une
S’ka të tregu (2x)

Une e dashur ty të thoshnja
Po nji kët fjalë moj
Jo, sta them dot ma
Se dashuninë tonë e mori vesh bota
Po i them zemrës moj
Qaj me lot (2x)

Ky marak maraku I shkretë
Nuk ma len zemrën e shkretë
Dashuninë që kam per ty
Nuk e ndrroj për kta dy sy (2x)

DËRGOI: