TEKSTESHQIP

Parashqevi Simaku
Sonate Per Veten
Lyrics

Vjen mbremja pushoj cdo gje
rra nata dal nga dal dhe une sfle
Qyteti dritat ndez nje e nga nji
por une smund te fle se sjam tek ti

Vjen mbremja cdo gje pushoi
gjith naten per ty mendoj
Dritaren hap ngadal hyn dashuria
ne zemer ajo troket

Mbremja sot gjith urimet
tek ty i con
Mijra tinguj ne zemer zgjon
per ate qe dashuron

Une e ti sonte naten do fleme te dy
zemra jone do gjeje qetesi
kur kendojm per dashurine

Vjen mbremja cdo gje pushoi
gjith naten per ty mendoj
Dritaren hap ngadal hyn dashuria
ne zemer ajo troket

DËRGOI: