Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Pavlina Nikaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  74
(1931-2011)  
  • Vendlindja:
  • Korçë 
BIOGRAFIA: Pavlina Nikaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Pavlina Nikaj mbetet një nga këngëtaret me zë të papërsëritshëm. Këngëtarja Pavlina Nikaj, së bashku me Anita Taken dhe Pjetër Gjergjin, mund të konsiderohen si “pionierët” e interpretimit të muzikës së lehtë shqiptare. Pavlina ka nisur të këndojë që në moshë shumë të re. E cilësuar si një nga ikonat e artit shqiptar, Pavlina Nikaj ka lindur në qytetin e Korçës më 15 maj 1931. Për herë të parë ka kënduar në vitin 1945 në korin e sindikatave në Ko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Bruna Sota Hoxha

Jolanda Dhamo

Violeta Simoni

Zeliha Sina

Nertila Koka

Alida Hisku

Morena Reka

Lindita Theodhori

Ema Qazimi

Myfarete Laze

Tags: Pavlina Nikaj


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet