Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pellumb Elmazi - Blerim Dhe Drite Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


[REF.:]
Larg dhe afer jemi
na bashkon nje yll
pritme vajze e dashur
pritme se do vi
Larg e afer jemi
na bashkon nje yll
pritme vajze e dashur
me prit

Une ketu jam ne mes shokve
tel te ri te drites po krijojme
Plot me shoqet duararta
ti bregdetin lulezo

Doren tende ndjej mbi balle
syte e tu shoh ngjyre det
Fluturoj drejt teje ender
qe nga malet

[REF.:]
Larg dhe afer jemi
na bashkon nje vater
pritme vajze e bukur
endrra ime e kalter
Larg e ngrejme ne jeten
permbi maja malesh
dallget e gezimit nuk ndalen

Kohe e zjarrte qe jetoj
zgjon agime ne krahet e saj na fton
ne krahet e saj na fton

Vater drite eshte kjo dige
nga po rrjedh dhe ky burim i ri
fushes ne i shtojme pranveren
Nga blerimi qe po lind

Doren tende ndjej mbi balle
syte e tu shoh ngjyre det
Fluturoj drejt teje ender
qe nga malet

[REF. 2x:]
Larg dhe afer jemi
na bashkon nje vater
pritme vajze e bukur
endrra ime e kalter
Larg e ngrejme ne jeten
permbi maja malesh
dallget e gezimit nuk ndalen

Lart e ngrejme ne jeten tone


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani

Pellumb Elmazi - Blerim Dhe Drite
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Blerim Dhe Drite".
3. Video është e këngës "Blerim Dhe Drite", por nuk këndohet nga Pellumb Elmazi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pellumb Elmazi:


Komente 0