Peppermint
Peppermint

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • PrishtinëBiografia

BIOGRAFIA: Peppermint është një grup artistësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Grupi Peppermint është formuar në vitin 1993 në Prishtinë nga Valon Abazi (kitarë dhe vokal), Mentor Ejupi (Drums) dhe Bekim Ahmeti (Keyboard dhe back-vokal), kurse në vitin 1994, grupit iu bashkua edhe Artan Bajrami (sot Don Arbas) si vokal dhe kitarë. Grupi kishte nje numer te vogel te performancave ne Prishtinen e atëhershme. Këtë periudhë ata më shumë e shfrytëzuan për të komponuar këngët e albumit të tyre të I-rë, por në mungesë financash ky...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0