A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Petrit Çarkaxhiu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  8
BIOGRAFIA: Petrit Çarkaxhiu është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Nga "Jericho Walls" në "Jericho" që prej vitit 2001, grupi i djemve kosovarë shpesh të krahasuar në stil me bandën e famshme Rage Against the Machine, kanë zbutur paska tendencën rep- core që ka dominuar përgjatë viteve, duke iu bashkangjitur një zhanri disi më të lehtë, shoqëruar nga motive folklorike. Petrit Çarkaxhiu, i njohur me emrin Rrusta është lideri i grupit të njohur që sjell këngë, kryesisht në dialektin geg, me një stil “ndryshe”, duk...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i grupit

Jericho

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Breaker G

Xhelal Xheladini

Viagra

Chika

Burim Kastrati

Nysret Hyseni

Alban Emiri

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Osman Shehu

Orhan Zeneli


Tags: Petrit Çarkaxhiu, Petrit Carkaxhiu, Jericho, Petrit Çerkaxhiu

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019