Më mbaj mend (për 1 muaj)


Petrit Lulo - Te Prita Moj Mike
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Prita Moj Mike".
3. Video është e këngës "Te Prita Moj Mike", por nuk këndohet nga Petrit Lulo.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Petrit Lulo - Te Prita Moj Mike Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

24/10/2013

2013-10-24T07:00:53+01:00Atje poshtë moj n’ato gjerdhe
ah të prita mike oh pse s’erdhe
te prita mike oh moj pse s’erdhe
te zuri gjumi moj ah më gënjeve

Me zuri more më zëntë e rënda
oh dal në derë thërret nëna
kthehu bijë hajde oh moj brënda
oh se kemi punë oh të rënda

Oh nënë, moj nënë mavria
hallet dhe dertet e mia
nuk i di as Perëndia
veç kjo zemër oh mavria

Unë ty oh moj të kam thënë
oh po mos e pyet tët ëmë
bëj sikur do dalç në lëmë
ah të lozim siç lozëm prëmë


Ky tekst u dërgua nga  stafi
Më Shumë Këngë Nga Petrit Lulo:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë