Më mbaj mend (për 1 muaj)

Në Zemër Bie Shi

Në male bie shi, në fusha ka mjegull,
Ti pret agimin në këmbë tek dritarja.

Ku do shkosh sot, me kë do e pish kafen (?)
O zot, sa e gjatë është dita përpara…

Që tani je i lodhur, po të harrosh ke ngé,
Do ta gjesh dhe për sot një gënjeshtër të re.

Në koridor këpucët janë të ftohta, të presin,
Dy arkivole të zinj që hipin e zbresin(!)

Në zemër bie shi, në tru ke mjegull,
-Mjaft, de! Nisu!…
-Të nisem?…-Në rregull!…

- Poezi nga Petrit RukaZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  11

Komente 0