A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Në Zemër Bie Shi

Në male bie shi, në fusha ka mjegull,
Ti pret agimin në këmbë tek dritarja.

Ku do shkosh sot, me kë do e pish kafen (?)
O zot, sa e gjatë është dita përpara…

Që tani je i lodhur, po të harrosh ke ngé,
Do ta gjesh dhe për sot një gënjeshtër të re.

Në koridor këpucët janë të ftohta, të presin,
Dy arkivole të zinj që hipin e zbresin(!)

Në zemër bie shi, në tru ke mjegull,
-Mjaft, de! Nisu!…
-Të nisem?…-Në rregull!…

- poezi nga Petrit Ruka


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019