Më mbaj mend (për 1 muaj)

Don Phenom

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  547
  • Emri i Vërtetë:
  • Marin Sterkaj
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
BIOGRAFIA: Don Phenom është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i tij i vertete eshtë Marin Sterkaj, por njihet si Phenom ose Don Phenom. Ai lindi në Shkodër e më pas emigroi në New York përkatësisht në lagjen e Bronx-it. Ka qene pjesë ne grupin A.B.I (Albanian Boys Inc). Ben pjese ne grupin C.F.E.(Caliber Flow ENT). Pritet qe se shpejti te lansoje kengen me UNIKKATIL, e cila do jete pjese e albumit te UNIKKATILIT. Së shpejti pritet lënshimi i albumit në bashkpunimë me anëtarin e grupit T.B.A (TheBloodyA...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Instagrami

Zyrtar

Komente

3 🔥Kumara (2019)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (22)

14
26
3
23
10
10
21
9
8
1
8
2
5
4
14
7
4
0
0
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Loko

D.M.K.

G-UP

Rameka

G Bani

Mr Elvis

Vaga

DMC aka Babloki

K-Master

Rudi

Tags: Don Phenom, Phenom, Marin Sterkaj


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet