Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  87
 • Emri i Vërtetë:
 • Alecia Beth Moore
 • Vendlindja:
 • Doylestown 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Pink është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Alecia Beth Moore, better known by her stage name Pink (stylized as P!nk), is an American singer, songwriter, and actress. Originally a member of the girl group Choice, she rose to fame as an R&B artist with her debut solo album, Can't Take Me Home (2000). The album was certified double platinum in the United States and spawned two Billboard Hot 100 top-ten hits, "There You Go" and "Most Girls". She gained further recognition with Moulin Rouge! s...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kelly Clarkson

Britney Spears

Christina Aguilera

Sia

Helena Paparizou

Chenoa

Loreen

Cheryl Cole

Shakira

Anahi

Tags: Pink


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet