Më mbaj mend (për 1 muaj)

Piro Sulioti - Dje Mbrema Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Dje mbrëma
Dje mbrëma, pashë një ëndërr,
Një njeri që e desha shumë,
Dhe m’u shfaq porsi fantazmë,
Pranë shtratit ku flija unë...

U trondita, kur e pashë,
Të dashurën time të gjallë,
Mora zemër dhe i thashë,
Ku është dashuriia e jonë e parë...

Ajo më thotë, i dashur mos m’u afro,
Mish dhe eshtra unë s’kam,
Vetëm ardha, unë o e mjera,
Dy a tri fjalë o për me t’i thënë...

A e mban mend, kur u bashkuam,
Jashtë qytetit në një varr,
Të na venë e të na varrosin,
Neve së bashku moj që të dy...


Ky tekst u dërgua nga Jovan PlakuPiro Sulioti
Renditja: Top 200
Publikimi: 27/12/1939
Teksti & Muzika: Spiridon Ilo
Orkestroi Në Vitin 1960: Abaz Hajro
Realizimi Televiziv Rtk
Operator: Ylli Trajçe
Montazhi Kompjuterik: Adrian Rapushi
Redaktor Muzike: Kostika Tanto
Regjisor: Naum TërovaPiro Sulioti - Dje Mbrema
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dje Mbrema".
3. Video është e këngës "Dje Mbrema", por nuk këndohet nga Piro Sulioti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Piro Sulioti:


Komente 0