Më mbaj mend (për 1 muaj)

Piro Sulioti - O Vemë, O S'vemë (Versioni Origjinal) Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O vemë, o s'vemë
ne mes te pyllit te felle
ku nuk hyn dielle dhe bota nuk na sheh
ku nuk hyn dielle dhe bota nuk na sheh

Atje ku zogjte ngrene
folene e dashurise
atje shtepine ta ngrehim edhe ne
atje shtepine ta ngrehim edhe ne

O ndjeme, o ndjeme
ndjeme se fort guxova
te dashurova si ndonje mituri
te dashurova si ndonje mituri
Piro Sulioti
Publikimi: 19/12/1948
Teksti: Loni Llogori
Përpunoi Orkestracionin: Kostaq Osmalli / Jorgaq NanoPiro Sulioti - O Vemë, O S'vemë (Versioni Origjinal)
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Vemë, O S'vemë (Versioni Origjinal)".
3. Video është e këngës "O Vemë, O S'vemë (Versioni Origjinal)", por nuk këndohet nga Piro Sulioti.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Piro Sulioti:


Komente 0