Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pirro Çako

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  68
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 54 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Pirro Çako është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Pirro Çako lindi në një familje artistësh. Të dy prindërit e tij ishin këngëtarë, Gaqo dhe Luiza Çako, njëri tenor dhe tjetra soprano. Ambjenti artistik familjar krioji traditën që ndoqi më pas dhe Pirro... Por ai kish vendosur ndryshe, ëndrra e tij ish të bëhej kompozitor e të shkruante muzikë për të prekur zemrat e mijëra njerëzve, ti bënte ata të gjenin në këtë muzikë një ngjarje apo episod të jetës. Njohuritë e para muzikore i merr në moshen ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


I biri i

Gaqo Çakos

I biri i

Luiza Çakos

Ish-Bashkëshorti i

Inva Mulës

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

Asnjë KomentAshensor (2012)

Mos Më Krahaso (2006)

Herët A Vonë (2004)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

5

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Armend Rexhepagiqi

Ardit Gjebrea

Bujar Qamili

Kastriot Tusha

Olen Cesari

Eduart Jubani

Action Bronson

Gaqo Çako

Ermal Meta

Mentor Xhemali

Tags: Pirro Cako


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet