A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pitbull

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
  • Emri i Vërtetë:
  • Armando Christian Pérez
  • Vendlindja:
  • Miami, Florida 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Sh.B.A. 
  • Mosha:
  • 38 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: Pitbull është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe hip-hop. Armando Christian Pérez, better known by his stage name Pitbull, is an American rapper from Miami, Florida. His first recorded mainstream performance was on a solo track from Lil Jon's 2002 album Kings of Crunk, which featured Pitbull rapping over Jon's production. In 2004, Pitbull released his debut album titled M.I.A.M.I. (short for Money Is A Major Issue), under TVT Records; the album included production from high-profile producers Lil Jon and...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Arcangel

Justin Timberlake

Lil Wayne

Adam Lambert

Kanye West

Josh Turner

Flo Rida

Ne-Yo

Bruno Mars

Usher


Tags: Pitbull, Armando Christian Pérez

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019