Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pizha - Single  (Feat. Vilzana)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Vilzana Parubi

09/10/2015

2015-10-09T17:00:02+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Single" kënduar nga Pizha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Pizha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ylli Limani - Single

Yll Limani:
Baby ti e din qe une veq per ty kom ardh ktu
and I know you wanna dance so
come on here and get some
shoqet tua kan frajera
e ti s'ki po you don't give a fuck
you don't give a fuck ayeee
-Kur pot kqyri n'sy pe shoh qa po lyp
Qat sen qe pe don ti na pe dojna dyt
Trupi yt oqean un jom ka du mu zhyt

REF.
I know that,baby un e di qysh nihesh
baby un e di qysh nihesh.
Thirrem mu hej,se ni femer si ti sbon mu ni lonely

Gent Fatali:
Big Boy balla,blink si n'kristala
kur vi ngat juve jom i ftoft merrni shallat
prit njo e kalla,ami dy tima,mu ronu kryt mu bo 2 killa
Got it,prit mdoket n'qysh qatje
gzuar per qat qiken n'qysh qatje
Qe po kqyr kapak edhe pi hjek syt shpejt
Qe po kqyr kapak edhe pi hjek syt shpejt
Got it so what u say about that
ti i ki 2 shoqe na jena 3
shkojna me naj vend qe kerkush s'na sheh
you know najkun qatje
veq sa je prish me frajer
kallxo qa ka hup aj vesh le ta merr
ka pas pun me mat miren najher
She's on fire,qoni gotat n'aje

REF.
I know that,baby un e di qysh nihesh
baby un e di qysh nihesh.
Thirrem mu hej,se ni femer si ti sbon mu ni lonely.

Doza - Single

Ref: (2x)
Single
Single ngela prap
Single
So what? I'm hot
Single
Dhe jam me rehat!
Single
Po! Vetëm per nje natë!

Ngela vetëm
ajo me la!
u merzita kisha faj
mo la!

E tradhtova
me nje tjeter! kupton?
si puna e ujkut
qe zakonin s'harron!

Jam i pangopur
me I dua 2 - 3 - 4
hmmm...
hajde pak me afer!

Do viza? xhiro?
bar apo alkol?
do dhurata? dashuri?
sex? ca do? FOL!!

Mbas ores 10
xhiro me Gantin
Dozen edhe Tanin
TE Q*FSHA CLUB-in

Une sa e kam? sa?
une sa kam pat? sa?
c'jan keto pyetje?
goce pa edukat!

Shaka po bej!
thuaj c'te duash!
mjafton kur fillon loja
bukur ta luash!

Mbyte me stil!
behu shum e mire!
Tani qe jemi Single
do kenaqesh me te ...!

Ref: (2x)
Single
Single ngela prap
Single
So what? I'm hot
Single
Dhe jam me rehat!
Single
Po! Vetëm per nje natë!

S'mbaj inat
se ti me le!
do te tregoj se cfar
beje une kur ti s'je

Ndihem me mire
jam me i lire
mar ke te dua
dhe s'me eshte e veshtir!

Ti qan me lot
une femra plot!
e mbush nje gote
dhe e kthej me fund sot!

Per veten time
hajd me gezime!
Ndjenjat e mia
per ty ngelen vizatime!

Thjeshte me harro
mos u ngatero!
se cfar beje une
puna ime ti vazhdo!

Ti bashk me shoqet
qe gjoja shoqet!
kur ti mngoje
ato me lepinin ..!

Por ti nuk shqitesh
ti me shqeteson!
me nervozon
sa her mer ne telefon

Duke me then
cfare bene si je?
jam shum Nice bitch
KUR TI SJ'E

Ref: (2x)
Single
Single ngela prap
Single
So what? I'm hot
Single
Dhe jam me rehat!
Single
Po! Vetëm per nje natë!

Kesulkuqe e vogel
kush te la ty vet?
kapuci i vogel
i kuq qenka vertet?

Ça ke te koshi
s'me duhet mbaje vet!
une dua te ha ty
sa e mire je me t'vertet!

Dhe aktivizohet
perbindeshi brenda meje!
Pista e kercimit
shnderohet ne fush beteje!

Ja bej Uuuuu"!
dhe leshoem afer teje te vi!
pi zemer pi
se te coj une ne shpi!

Se jam Single
Doktori jot privat!
I vetmi qe ti ben
analizat ne krevat!

Mund te jem ilektricisti
qe sahatin te mat!
Ose hidrauliku i lagjes
me celesin e gjat!

Jam kudo dhe as gje kundi
ku gocat dehen me Bailys!
Mulliri me i famshem,
qe bluan Single Laydies!

Zemer I made this
ty s'ta merr mendja!
Fuck with me (yeah)
I AM FROM ALBANIA

Single
Single ngela prap
Single
So what? I'm hot
Single
Dhe jam me rehat!
Single
Po! Vetëm per nje natë!

Orginallat - Single

What upp what upp, you know who, you know its the team dawg, Originallat in the place to be, NYC... What up Pussy Boyzzzzz, hahaaaaaa, Y.O.... WE WINNINGGG...
(Opera ne prapavi: PO VIN O-RI-GI-NALLAT)
ORIGINALLAT, Illyrian Records, ORIGINALLAT,Presioni, T.B.A ORIGINALLAT B52, ORIGINALLAT, Cyanidi Cyanidi, Kliliqili, Kliliqili, NaGizilli, NaGizili, UNE UNE UNE
Pussy Boy

Verse 1: Jetoni

Hip-Hop, dawg I love this shit,
I kill you with the flow man, fire on these beats dawg,
classic, sa her qe tshkelim na nbooth,
ju kthehum n80ten kur HipHopi su kon luft,
u kon man atmosfer, nMIC me pas aftsi,
u kon man kush po blun, qaty per qaty,
senet tash kan ndrru, thjesht u bo mut,
per me nal ket smundje, man na duhet mi mshu trrup,
pse pi thu MC, tipi dawg po knon!
pse pi thu ti G man, kur tallava po bon!
pse pi thu ti rrep man, kur tekno tingllon!
kush real shit dawg? kta po emitojn..haa
ti me mu, ti me mu mu krahasu?!
ti po flen nTV haver, e kta i ki mashtrru,
ju ke impnu man, ka veshi i ki qorru man,
hiphopi nuk ka dek, hajde ti rri me mu man...

Verse 2: Cyanide

Qysh koke MY G, koke kan bo magji,
nervoz sikur femna jote kur tbohet pa qi,
ka me tbo DELETE, kariera tu ka FINISH,
palidhje sikur kanga shqip, edhe ENGLISH,
je ka fol per SWAG, e qe pin ti HAZE,
je ka dokesh qe i ki, rrenat teper taze,
HATING o shum keq, ishalla del pi faze,
nuk ki trru po ki fuqi, INSTINCTS vin pi shtaze,
e, trrupin e ki mush me shprica ilegal,
Lil Wayne e Lady Gaga i ki shembull ideal!
jeten mjegull LIBERAL, domethanja LITERAL,
shprehja jem e lir, besimi TABOO o RADIKAL........

Refreni: CYANIDE & B52

Who brough this shit here homie?
ORIGINALLAT
this shit you love to do?
ORIGINALLAT
shit that took you to the street?
ORIGINALLAT
shit that without listening you cant go to sleep...
ORIGINALLAT

Kush ju shtini me fol me dur?
ORIGINALLAT
Kush e pruni ket kultur?
ORIGINALLAT
E shabllonin tash qe pi kopjon?
I vetmi grup originall qe nuk imitton..
ORIGINALLAT

Verse 3: Presioni

Gangsta gangsta, kejt bo bojn,
veq TBA TBA, kejt po thojn,
fiks fiks me Originallat, kejt po dojn,
edhe mangupat ja din vleren, Hip Hopit te vertet..
se ska ndrryshe, real recognize real,
na jem rock and rolla, na jemi kejt ill,
rri mos u sill, se sje ka bon naj mill,
loja osht e jona ju veq boni qill...

Verse 4: B52

B52 mu sum ha kari per fam,
un qi pidha pa muzik se e kom karin fort LONG,
ni her e pergjithmon ta heki at flam,
e kur te lyp pidh none un ta qi at nan,
gangsta ju sjeni, shtt mshile gojen,
me kallabllak trrima, e vet jeni dhipa,
e shkinat em thirrin mu piqka machina,
thirrem babush, ton diten tu pi kush...

Verse 5: Klepto

qka jon ka dojn huh? kush o ka don?
sjom une sportist, skom kondicion,
po kom municion, per any morroskon,
biri ktu qa ki dost, mos e le ma VON,
ata qe i ki me veti, sikur i morri deti,
kan me bo turr po ma shpejt se Mesi,
kur ta qkrep Besi, u lodha me kta tipa,
qe sdin qka o rrepi, sdin qka o bita....

Refreni: CYANIDE & B52

Who brough this shit here homie?
ORIGINALLAT
this shit you love to do?
ORIGINALLAT
shit that took you to the street?
ORIGINALLAT
shit that without listening you cant go to sleep...
ORIGINALLAT

Kush ju shtini me fol me dur?
ORIGINALLAT
Kush e pruni ket kultur?
ORIGINALLAT
E shabllonin tash qe pi kopjon?
I vetmi grup originall qe nuk imitton..
ORIGINALLAT...

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Pizha:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet