Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pjetër Gjergji - Kënga E Shoferit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Që nga Durrsi në Bulqizë,
rrug e largtë gjarpëron.
Si harusha nëpër male,
Skoda ime fluturon.

Ec të keqen op ta marrsha,
sepse kromi po na pret.
Faqebardh unë ty të pafsha,
në tabel e në gazet.

Ty ty ty bie burija.
Ma kadal se bagëtija e kan mushun rrugën plot.
Mos u tremni dhent e mija,
Skoda ime ju don fort.

Skod e dashur siq e pe,
gom e par na lodhi sot.
A ja mushim sa ma shpejt,
dhe pushojm pak në Milot.

Nji raki o i got likeri,
t’qafsha ty shpirti ma do.
Ti hap syt po erdh togeri,
menjëher më lajmëro.

Ty ty ty bije burija.
Fluturo o Skod e shtrejtë dhe t’ja themi të këndojm.
Kshtu me këngë kromin shpejtë,
ne në Durrës t’a dërgojmë.

A ja shkelim edhe pak,
hajt ta marrsha shpirti im.
Sepse plot në orën shtat,
me Burbuqen kam takim.

Ti me t’shkuar do t’shkarkohesh,
un pastrohem me kujdes.
Ti do lahesh grasatohesh,
pastaj gocen dal e pres.

Ty ty ty bije burija.
E ku je harusha ime tashti zemër nat’n e mir.
Mir u pafshim përsëri,
nesër herët që pa gdhir.


Ky tekst u dërgua nga Gjakovari





Pjetër Gjergji - Kënga E Shoferit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Shoferit".
3. Video është e këngës "Kënga E Shoferit", por nuk këndohet nga Pjetër Gjergji.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pjetër Gjergji:


Komente 0