Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Pleqte E Krujes

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.8 / Votuan:  19
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Pleqte E Krujes është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së mesme. Formed: Krujë, Albania Members: Mehdi Guni Also Known As: Pleq Krutan', Grupi Karakteristik të Pleqëve të Krujës A group of elderly male singers from the mountain town of Krujë in northern Albania. The group performs a wide variety of folk songs in an easy style that recalls older popullore recordings from the Communist era. Led by artistic director Mehmet Llubani this ensemble has performed at the National Folklore Festival in Gjirokastër....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareJu Knoft Zemra (2004)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Na Bashkoi Kenga Popullore

Ere E Tepelenes

Qelbanix

2farm

Grupi I Himarës

Zodiak

Permbi Tepelene

Thunder Way

Grupi Tepelenes

Grupi Riza Cerova


Tags: Pleqte E Krujes, Pleqt E Krujes, Pleqte Krutane, Kenge Popullore

Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet