Më mbaj mend (për 1 muaj)

Pleqte e Krujes - Dil Mor Plak Ti Me Pleqnu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  4

Grupi:
Ç'ke moj goce që m'nget mu-e
Jam bilbil du me këndu-e

Solisti:
Dil mor plak, ti me pleqnu-e
Ku ke moshë, ti me këndu-e
Refreni: Hajd'moj goce re
Hajd'këndo me ne
Ka lezet kjo mosh'e bardh
Kanga të ban'djal'

Grupi:
U këndojmë gocave
Kur u buzëqeshin çunave

Solisti:
Ç'i dëgjoni pleqt kang'tar'
Kanga e tyre hiqet zvarrë
Refreni: Hajd' moj goce re etj.

Grupi:
Jam pema e ullinit-e
Që mban gjethe dimnit-e

Solisti:
Nuk ka moshe kur këndon kangë
Ju k'noft zemra pleq krutanë
Refreni: Hajd moj goce re etj.


Pleqte e Krujes - Dil Mor Plak Ti Me Pleqnu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dil Mor Plak Ti Me Pleqnu".
3. Video është e këngës "Dil Mor Plak Ti Me Pleqnu", por nuk këndohet nga Pleqte e Krujes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Pleqte E Krujes:


Komente 0