Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Pleurant Aliti (Landi)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.3 / Votuan:  7
 • Emri i Vërtetë:
 • Pleurant Aliti
 • Vendlindja:
 • Shemshovë (Tetovë) 
 • Mosha:
 • 30 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Pleurant Aliti (Landi) është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Pleurant Aliti (Landi) kreu në vendlindje shkollën fillore si dhe u mori njohuritë e para për muzikën. Ishte 13-14 vjeçar kur mori hapat e pare serioz për muzikën. Më 2008 mbaroi mësimët e shkollës së mesme të Gjimnazit dhe më pas vazhdoi studimet universitare në drejtimin e Ekonomisë. pastaj me studimet posdiplomike ne drejtimin "Menaxhment". Në vitin 2012, Landi publikon videoklipin "100 % Te Garantoj". Më datë 29 Korrik 2013, Landi publ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtareSyri Shtrejt (2017)

Elegante (2016)


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Liridon Vllahiu

Adriatik Asllani

Sovran Olluri

Hala Osmanollaj

Merki Buduri

Shqiprim Sylejmani

Kujtim Ibrahimi

Miki

Qendrim Lutfiu

Chippi

Tags: Landi, Pleurant Aliti


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet