Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Plumi Og - Zemer  (Feat. Dr.nushi, Ogb & Derpersioni)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

Featuring

Dr.Nushi

Featuring

Depresioni

Featuring

OGB

02/04/2013

2013-04-02T12:26:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zemer" kënduar nga Plumi Og.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Endrit - Zemer

Reff 2X
Zemer du me diiiiit a mendon ti per mu,
Zemer du me diiiiiit a mdon qysh un ty t’du

Verse 1
Zemer tash un jom ka shprehna
se neper kry i kom une do ndjenja
sa kom fjal per ty jo nuk ka as fleta
zemra o tufol po po folin edhe veprat
a o lulja e pranveres falma ti mu veten
e un ta fali jeten
ta blej dhuraten Prada Lui Qanten
sdi pse po na kapen
ku na bashk pershtatem
sdi pse po na kapeeen
kur bashk na pershtatem
sdi pse po na kapeeen
kur me mu e kalon naten

Reff 2X

Zemer du me diiiiit
a mendon ti per mu
Zemer du me diiiiit
a mdon qysh un ty t’du

Verse 2

Sa mir je ka dokesh
kur po kesh po afrohesh
du me kon me ty ton kohen
se ndjenjat po shtohen
Prap ti sje ka rrin rahat
xheloz je kam bon gjdo nat

o gal o gal o gal ajajajajaa

tash boni senet gati
se bashk me ty pe kalojm malin
veq un edhe ti
per kerkon nuk na merr malli
du me kon i fundit edhe veq i pari
O petale e arit ja more zemren djalit
o petale e arit ja more zemren zemren djalit

Ref 2X

Zemer du me diiiiit a mendon ti per mu
zemer du me diiiiit a mdon qysh un ty t’du

Amarda - Zemer

[REF.:]
Zemer thuaj
a te mungoj tani
a te mungoj tani
si humbem un dhe ti
Zemer thuaj
a te mungoj tani
a te mungoj tani
si me mungon ti

A e kam me buzen
qe ti ma dhe
a e kam me ndjenjen
qe ti ma the
a e kam me shpirtin
ti ku ma le
deri dje tani s'ka me ne

Ta fala veten
te doja teper
zemra ime ti
ti ti e di
Jo asgje nuk ka ndryshuar
me ty e dashuruar
a me ndjen tregom te lutem

[REF.:]
Zemer thuaj
a te mungoj tani
a te mungoj tani
si humbem un dhe ti
Ti zemer thuaj
a te mungoj tani
a te mungoj tani
si me mungon ti

A i kam me puthjet
qe ti mi dhe
A e kam me trupin, prekjet qe le
aromen tende akoma e ndjej
deri dje tani s'ka me ne

Ta fala veten
te doja teper
zemra ime ti
ti ti e di
Jo asgje nuk ka ndryshuar
me ty e dashuruar
a me ndjen tregom te lutem

[REF.:]
Zemer thuaj
a te mungoj tani
a te mungoj tani
si humbem un dhe ti
Zemer thuaj
a te mungoj tani
a te mungoj tani
si me mungon ti

Tiri - Zemer

A te pelqen dashnia ime,
A te pelqen kur afer te rri,
A te pelqen kur i bashkojme ato mendime,
A thua me ndihmon ta vazhdojme kte mrekulli.

Zemer, mos te shqeteson prezenca ime e tepert,
me trego o zemer se ndryshe un s’po di,
me mso ca t’bej me mire mos m’ler n’dore tjeter,
vertete une jam i varur, adicted ne dashni.

Zemer me trego,
ne qofte se nuk mjafton,
Kurre nuk do ngurroja ta bej cdo gje qe ty t’gezon,
cdo gje qe te gezon,

egzistenca jote me ben t’mendoj,
cdo isha un pa ty.
Shpirti jot i bukur qe m’jep vertete ngrohtesi,

skam pershkrim me fjale po ta them dhe une,
nga shpirti.
Shume te du, m'beso per ty kam vec dashni.

Zemer, mos te shqeteson prezenca ime e tepert,
me trego o zemer se ndryshe un s’po di,
me mso ca t’bej me mire mos m’ler n’dore tjeter,
vertete une jam i varur, adicted ne dashni.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Plumi Og:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet