Më mbaj mend (për 1 muaj)

Poli Genova

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  30
 • Emri i Vërtetë:
 • Poli Plamenova Genova
 • Vendlindja:
 • Sofia 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Bullgari 
 • Mosha:
 • 33 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Poli Genova është një këngëtare e huaj e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Poli Plamenova Genova është një këngëtare bullgare që përfaqësoi vendin e saj në Eurovision Song Contest 2011 në Gjermani. Genova bëri hyrjen e saj "Na inat" (Out of Spite) në gjysmëfinalen e dytë. Ndonëse dështimi për t'u kualifikuar në finale, Genova do të kthehej në Eurovizion pesë vjet më vonë, duke përfaqësuar Bullgarinë për herë të dytë në Eurovizionin 2016 në Stokholm, Suedi, me këngën "If Love Was a Crime" dhe arriti vendin e katërt në fi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Finaliste në

Eurovision

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Paola

Serenay Sarikaya

Elena Ristevska

Brenda Asnicar

Shy'm

Edurne

Eleftheria Eleftheriou

Jennifer Peña

Dulce Maria

Maite Perroni

Tags: Poli Genova, Поли Пламенова Генова


Komente mbi këtë artist