Polifest 2008

12/06/2008 - 14/06/2008
Prezantuesit: Luljeta Pasjaqa, Xhevdet Sfarca, Mihrije Braha & Naim Abazi
TV: Rtv 21
Radio: Radio 21

FINALET
Te Enjten, 12 Qershor 2008, Finalja e Femijeve
Te Premten, 13 Qershor 2008, Muzika Popullore
Te Shtunen, 14 Qershor 2008, Muzika Zbavitese

MUZIKA POPULLORE:
Finalje e Muzikes Popullore u prezantua nga Mihrije Braha & Naim Abazi.

Çmimet e Jurise:
Çmimi i Pare: Violeta Kukaj Retkoceri (41 pike)
Çmimi i Dyte: Nikolle Nikprelaj (26 pike)
Çmimi i Trete: Alim Dauti (17 pike)

Fitueses Violeta Kukaj Retkoceri i ofrohet publikimi i nje videoklipi nga RTV21.

Çmimet e Publikut:
Çmimi i Pare: Lindita Kryeziu (530 pike)
Çmimi i Dyte: Aferdita Demaku (260 pike)
Çmimi i Trete: Nikolle Nikprelaj (122 pike)

Fitueses Lindita Kryeziu i ofrohet nga kompania IPKO nje shume prej 1000 euro.

Çmimet Speciale:
Prezentimi Skenik: Mera Zymeri
Interpretimi më i mirë: Violeta Kukaj
Çmimi Polifonia: Alim Dauti
Çmimi RTV21: Nikollë Nikprelaj

Pjesëtarët e Jurisë për këtë kategori:
Isa Qosja, Mimoza Kusari, Xhevdet Gashi, Sabahudin Zhuta, Elizabeta Musliu, Riza Bytyqi, Astrit Pallaska

MUZIKA ZBAVITESE

Finalje e Muzikes zbavitese u prezantua nga Luljeta Pasjaqa & Xhevdet Sfarca.

Çmimet e Jurise:
Çmimi i Pare: Miranda Hashani (38 pike)
Çmimi i Dyte: Loreta Kacka LORI (37 pike)
Çmimi i Trete: Rovena Stefa (28 pike)

Fitueses Miranda Hashani i ofrohet nje udhetim turistik per ne Turqi nga Agjensia Udhetimeve "Euro Koha".

Çmimet e Publikut:
Çmimi i Pare: Dafina Zeqiri (532 pike)
Çmimi i Dyte: NRG Band (327 pike)
Çmimi i Trete: Erblini (257 pike)

Fitueses Dafina Zeqiri i ofrohet nga kompania IPKO nje shume prej 1000 euro.

Çmime Speciale:
Prezentimi Skenik: Rezarta Shkurta
Interpretimi më i mirë: LORI
Çmimi Polifonia: NRG Band
Çmimi RTV21: Dafina Zeqiri

Pjesëtarët e Jurisë për këtë kategori:
Isa Qosja, Mimoza Kusari - Lila, Xhevdet Gashi, Sabaudin Zhuta, Elizabeta Musliu, Shkumbin Kryeziu dhe Astrit Pallaska.

MUZIKA HIP-HOP:

Finalja e muzikes Hip-Hop u mbajt ne te njeten nate dhe ne te merrnin pjese vetem 5 konkurrues. Juria e perbere nga Milot Hasangjekaj, Don Arbas, Lyrical Son dhe Pikado vendosen qe fituesi per kete kategori te jete: Liberian Selimi LIBRI (20 pike)

Polifest 2008 Polifest

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

* Kjo nuk është renditja zyrtare e festivalit, por renditja e teksteve më të lexuara në teksteshqip.com gjatë kësaj jave.

Polifest 2008 (Tekste & Video)


Komente 0