Por-Nó
Por-Nó

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Por-Nó është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo rock dhe pop-rock. por-nó eshte formu ne fillim te ketij shekulli ne rrenojat e skenes se para-luftes ne Kosove. Njihet si projekt i komunitetit te muzikanteve dhe instrumentisteve me shume se nji bend tradicional. Ka nise si nje trio me perkusion, bas e sint analog monofonik dhe me kohe eshte zhvillu ne nji grup qe komponon kange dhe ndrrohet kohe mas kohe. Poashtu por-nó njihet per perfomimet live ku ne vend te kangeve te strukturume shpesh i lejohet hapsine impr...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0