Më mbaj mend (për 1 muaj)

Potpuri Me Bilbilat - Pjesa 1 Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Po bajm lum e marshalla, gjith në vallë tuj vallzu, lumja nana ce e priti djalin sot më e martu(2x)

Ref:Gjith në vallë dor për dor, hyni nusja në obor, bjen tupani dridhet shpija, kerset pushka dhe alltija(2x)

po lujn hallat më shyret, lumja nana për djal tvet, luni daj e axhallar, nuset bukur keni mar(2x)

Ref:Gjith në valle dor per dor, hyni nusja në obor, bjen tupani dridhet shpija, kerset pushka dhe alltija(2x)

Majet shpis u ngrit flamuri, darsem tmadhe në po bojm, edhe nones poj qesh nuri, djalin sot po e marton(2x)

Ref: hajde gjith hyni në valle, hyni nvalle më vallzu, lum po bon baba dhe nona, sa shum zëmrat ju kan gzu(2x)

dil oj non e priti krufshit, marim nuse më duvak, hajde nuse ardhsh e bardh, je si yll e je si hanë(2x)

Ref: hajde gjith hyni në valle, hyni nvalle më vallzu, lum po bon baba dhe nona, sa shum zëmrat ju kan gzu(2x)

Kur vjen dita nuk po di, per më ardh më nejt më ty,mos mem lon o në vetmi, se pa ty moj sun po rri

Ref:ee of aman aman e hajde hajde gjylloxhan
of aman aman e hajde hajde gjylloxhan

Hajde hajde po te pres, o se kangën po ta ces, ta vras gjumin, stlla me fjet, hall nuk kë më ardh ti vet

Ref:ee of aman aman e hajde hajde gjylloxhan
of aman aman e hajde hajde gjylloxhan

Manushaqe lul mavi, manushaqe lul mavi, më vjerren mos mbaj mëni, me vjerren mos mbaj mëni
Se vjerra ste flet më goj, se vjerra ste flet më goj, qaj lulije qaj më lot, qaj lulije qaj më lot

Manushaqe lul mavi, manushaqe lul mavi, më djalin mos mbaj idhnim, më djalin mos mbaj idhnim
Se djali ste flet më vjet, se djali ste flet më vjet, qaj lulije qaj perjet, qaj lulije qaj perjet

moj lulije uskane o qave kur u ndave o
moj lulije uskane o qave kur u ndave o
qava si nuk qava o prej nones u ndava o
qava si nuk qava o prej nones u ndava o

moj lulije qershije o pse qajshe nat hije o
moj lulije qershije o pse qajshe nat hije o
qava si nuk qava o prej vajznis u ndava o
qava si nuk qava o prej vajznis u ndava o


Ky tekst u dërgua nga  valbona


Nuk kemi video për këtë këngë.
Potpuri Me Bilbilat - Pjesa 1
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pjesa 1".
3. Video është e këngës "Pjesa 1", por nuk këndohet nga Potpuri Me Bilbilat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Potpuri Me Bilbilat:


Komente 0