Më mbaj mend (për 1 muaj)

Prek Vukaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Prek Vukaj është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore folklorike. Në vitin 2016, Prek Vukaj publikon albumin "Moti Zemra Me Ka Kerkue". Më datë 28 Maj 2018, Prek Vukaj publikon videoklipin "Qamili I Vogel". Më datë 3 Qershor 2019, Prek Vukaj publikon videoklipin "N’Ato Kodra". Më datë 4 Prill 2020, Prek Vukaj publikon videoklipin "Moj Shkodrane". Më datë 4 Janar 2021, Prek Vukaj publikon videoklipin "Kënga Për Flamurin". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Prek Vukaj. Videoklipi u prodhua nga...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment

Moti Zemra Me Ka Kerkue (2016)

☆☆☆☆☆


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Prek Vukaj

Komente 0