Më mbaj mend (për 1 muaj)

Premiera

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
BIOGRAFIA: Premiera është një grup artistësh i njohur. Këtë vit mbushen plot 20 vite që nga ndarja e rock-grupit “Premiera” vokalist i së cilit grup ishte këngëtari Naser Berisha. “Premiera” funksionoi që nga viti 1986 e deri më 1993 dhe për shkaqe politike të asaj kohe grupi u shpërbë. Ndërkaq tani pas 20 vite grupit “Premiera” përsëri iu kthyen anëtarët e dikurshëm si Naser Berisha vokalist, Shefqet Bajrami kitarë, Zeqirja Bajrami bas, Lulzim Hasani tupanët dhe mysafir kitarë Reshat Beqiri. “...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Alb Magji

3-Eks

Zeri Jetes

Motrat Sylejmani

Vizion Band

Ksb

Commandos (Og)

Oldsquad

Albina's Band

Vëllezërit Zikolli

Tags: Premiera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet