Më mbaj mend (për 1 muaj)


Presioni - Qonu Shqipetar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qonu Shqipetar".
3. Video është e këngës "Qonu Shqipetar", por nuk këndohet nga Presioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Presioni - Qonu Shqipetar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

Asnjë Koment

17/02/2013

2013-02-17T06:00:17+00:00Pre$ioni
...................
Ku jam kshtu as vet une nuk e di
Veq berrtas e thrras me mujt dikush mem ni
Po skam pergjigje askush zonin sma kthen
As kush spergjigjet as kush spo nin sen
Te ton veq pleqt pom doket i kan shti
Secili me probleme tu sharru fell ka hi
Gjysa prej neve identitetin don me hup
E gjysa tjeter prej inatit do me kup
Per ata munohem tjert ti hapin syt
Bashk jemi mat fort as'kush smun na myt
Ku jan ata mjek tash qe i duhen vendit ton
E ku jon avokatat ligjin qe ta mbrojn
Pra babes tash ku jeni ju mafija
Ku jeni ju gangstera ju pash te shiptarija
E un jam ktu i pshtova 12 rundit
Te 2 per Bronx afer stacionit fundit
....................

Ref;2
....................
Qonu tash ju qonu tash
Bonu bashk ju bonu bashk
Shpejto tash ti shpejto tash
Me prit un boll ju lash momenti erdhi tash
....................

....................
Thuni Pre$ioni Pre$ioni osht i but
Un stremem prej askujt veq prej zotit di mu tut
Se skam nevoj une nmikrofon mend me shit
Nese kam pun me ty prej ksaj jete je leqit
Un nuk shkoj me rrotlla ty kur du met sha
Hala skan dek burrat qe 4 sy jon vra
Tash u perzi leshi tan shiten mangupa
Me goj tan jan trime e knej dhihen nga tuta
E ti filiment me mentalitet zezaki
Veq shan e berrtet keshem un jam 2PAC
Po 2PAC ka dek mushu ti me mend
Aj ka pas tjeter ngjyr me to ti nuk ki sen
Ti mer msim prej tuve gjakun qe ja percjell
Mso prej gabimeve qe ata skan mujt mi kfjell
Kjo osht menyra qe na me perparu
E jo mu kthy permas e prej zezakve na me msu
....................

Ref;2
....................
Qonu tash ju qonu tash
Bonu bashk ju bonu bashk
Shpejto tash ti shpejto tash
Me prit un boll ju lash momenti erdhi tash
....................

....................
Un nuk jam racist per kerkon s'kam urrejtje
Por kam dashni ndaj fmive kam edhe vrejte
Skom qef me na pa neve tu shku te posht
E pse mos me perparu e gjithmon na mu mburr
Shte qysh qysh tan po vesin qysh
Shum thjesht me dije per ndryshe kurqysh
Si kejt bota tjer qysh kan perparu
Edhe na mujm me shku pa mos mu zhvillu
Kush ka vullnet mat madh se na kur dojm
Kur te vendosem na qa nisem e perfundojm
Sidomos mu bo bashk ska forc qe na nal
Kishim dit qe u munum mos tna shkoj jeta fal
Tash tash ju te ton qonu nkom
Bashk me nje qellim per endrren qe e pam
Percille me zo deri ne UNMIK
Edhe mangupat dojn qe shqiptar mu bo unik
.....................

Ref;5
....................
Qonu tash ju qonu tash
Bonu bashk ju bonu bashk
Shpejto tash ti shpejto tash
Me prit un boll ju lash momenti erdhi tash


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend
Më Shumë Këngë Nga Presioni:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet