Më mbaj mend (për 1 muaj)

Princi Rebel (Ani) - Jetim (Feat. Endri Selita)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

me tufe lulesh babe
une po vij tek varri jot
ulem ne gjunje e shikoj foton
si femi po qaj me lot

ke dera e shtepise 1 arkivol
e zbriten nga makina
ju past lon jet tjereve
femijet i la jetima
po pse o zot i madh
duhet me jetu jetim
nuk po gjej dot ngushellim
po ku je o babi im
ah si nuk me ndalet dhimbja
vetem lot ne syte e mi
vetem lot ne syte e mi
si po jetoj nuk e di
ti per mua ishe bota
ti per mua ishe mbret
sa te jetoj ne kte jet
e mallkoj ate aksident
nuk e di qysh po jetojm
o qysh po jetojm pa ty
vllai motres po ja fshin
lotet o lotet nder sy
sikur mund te ktheja kohen
dhe njeher dua te te shoh
shpirti npaqe zemra ime
o zot lutjen ma degjo
pse o zot more nje engjell
buzeqeshjen e femijeve
pse o zot more nje engjell
ish gezimi i nje familje

ref

me tuf lulesh bab
un po vij tek varri jot
ulem ne gjunje e shikoj foton
si femi po qaj me lot

pjs 2

me tuf lulesh bab
un po vij tek varri jot
ulem ngjunje e shikoj foton
si femi po qaj me lot
nuk arriti me pa vajzen
nuse me fustan
me pa nipat e mbesat
ne krah teksa i mban
nuk arriti me pa djalin
me nuse perdore
e sheh atje lart tek
i con perkujtimore
problemet e familjes
sa shum e kan coptu
nuk la pun pa provu
veq familja me u gzu
jeta osht mision
po su krye me sukses
diten ce ai vdiq se harroj
deri sa tvdes
mbase kam qen i vogel
mbase skam dit shum gjona
po mer nje kuptim tjeter
nga lotet ce derdhi nona
ku shkeli kemba jote
trendafila osht mbush plot
ne cdo petal te tyre
simbol e ka nje lot


Ky tekst u dërgua nga  princia544


Nuk kemi video për këtë këngë.
Princi Rebel (Ani) - Jetim
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jetim".
3. Video është e këngës "Jetim", por nuk këndohet nga Princi Rebel (Ani).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0