Produkt 28
Produkt 28
Produkt 28
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop hip-hop
Produkt 28 është grup artistësh i njohur. Grupi u krijua me 28 nentor 2002 dhe ishte i perbere nga tre anetare: Alban Kondi, Fabian Basha dhe Turjan Hyska. Grupi ka realizuar bashkepunime me kengetare te mirenjohur si: Rovena Dilo, Eneda Tarifa, Dr-Flori(WSF) Besa Kokedhima, Orinda Huta, Vesa Luma, Juliana Pasha dhe kompozitore te mirenjohur si: Shpetim Saraci, Adrian Hila, Erjon Zaloshnja, Florian Mumajesi etj.

Në Janar 2003, Besa & Produkt 28 marrin pjesë në Mikrofoni I Artë 2003 me këngën "Më Beso", ku fituan vendin e parë.

Në Nëntor 2003, Produkt 28 marrin pjesë në Kënga Magjike 2003 me këngën "Trokas", ku fituan çmimin e diskografise.

Në vitin 2005, publikuan albumin "Udhekryq" nga i cili jane realizuar kater videoklipe. Kane realizuar koncerte ne gjithe Shqiperine, Kosove, Maqedoni, Mal te Zi, Itali, Diaspore, etj. Albumi "Udhekryq" ka rezultuar nder me te suksesshmit e vitit 2005.

Në Nëntor 2006, Produkt 28 & Rovena Dilo marrin pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Fama", ku fituan çmimin Best R&B and Hip-Hop.

Në vitin 2006, Produkt 28 publikojnë albumin "Nje Kat Me Lart".

Në Prill 2006, Produkt 28 marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "Larg", ku fituan çmimin e dytë.

Më datë 7 Mars 2007, Produkt 28 publikojnë videoklipin "Shqipe".

Në vitin 2007, Produkt 28 publikojnë albumin "Nje Kat Me Lart", i cili ka patur disa hite si "Nje kat me lart" Loja 3" "Tre Shoket", "Si peme", "Mos fol".

Në Maj 2007, Produkt 28 marrin pjesë në Top Fest 4 me këngën "Lamtumire", ku fituan çmimin Best R&B and Hip-Hop.

Në Dhjetor 2007, Produkt 28 marrin pjesë në Festivali i 46-të në RTSH me këngën "30 Sekonda".

Më datë 25 Dhjetor 2007, Produkt 28 publikojnë videoklipin "Si Peme!!!".

Në vitin 2007, Produkt 28 publikojnë albumin "Si Peme".

Në Maj 2008, Produkt 28 marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Neser", ku fituan çmimin e tretë.

Më datë 23 Nëntor 2008, Produkt 28 publikojnë videoklipin "Loja 3".

Në Nëntor 2008, Produkt 28 marrin pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Missi Im", ku fituan çmimin "Best Group".

Në Nëntor 2009, Produkt 28 marrin pjesë në Kënga Magjike 2009 me këngën "Inati", në bashkëpunim me Anila Mimani, ku fituan çmimin "Supersonic".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Produkt 28 »

Komente 1