Më mbaj mend (për 1 muaj)

Produkt 28 - Shqipe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  57

Fluturo ti shqipe,
mbi qiellin shqiptar
lirine e vendit tim nga
krahet e tua e kam marre
krenarine nga kalldremet e
Gjirokastres mora
dhe bucita me jehone
lajmin ne Malesi cova
te degjoj Vlora kuqe
si flamuri yne me gjak
nga ai shesh i bekuar
ku un liri kam mare
nga Shkodra je me lote,
nga Dibra bujare
le te bucase jehona
me me te bukren toke Shqiptar
Hapi krahet shqipe se
shpirti me eshte mbushur
me shqiptare pi raki
me ty kembekryq jam ulur
po degjoj ison labe
jehonen e malsis
o sa mir me ken shqiptar
me ken prej Shqiperise
o sa mire me i thon botes
une vi nga Shqiperia
ktu kam gjuhen time
kam zakonet e mia
o sa mire me ken shqiptar
un gjith jeten do ta them
un kam lindur ktu shqiptar
do jem gjithmone shqipe!

(refreni)(2x)
hapi krahet ti,fluturo tani
hapi krahet shqipe permbi Shqiperi
hap krahet shqipe fluturo
hap krahet shqipe shko lajm co

Jom burr shqiptar
nga sokaku i Beratit
e kam gjakun kuq e zi
nga skapari rakine pi
shqipe ti e di, jeten per ty jap
shqipe ti e di, shpirtin ta kam fale
per kte toke tbetuar
ushtart e shqiponjes
nga Plava dhe Gucia
Myzeqe dhe Malesia
nga Ulqini,Tivari,
Prishtina e Gostivari
nga Tetova Kumanova
gjithe ushtaret sot i mblodha
per ty shqipe dhe vallen do ta hedh
mbi male do kercej
dhe mbi fusha do defrej
ndaj le te fryhet Vjosa
yo le te derdhet Buna
kuq e zi te lyhet Bota
nen kte flamur perhumba
ndaj cohu shqiptar
dhe mbaje koken lart
ndaj cohu shqiptar
te jesh nket toke krenar
per kte toke kte qiell
dhe kurre mos t´a harrosh
je bir i shqipes dhe
per te do fluturosh,cohu!

(refreni)(2x)
hapi krahet ti,fluturo tani
hapi krahet shqipe permbi Shqiperi
hap krahet shqipe fluturo
hap krahet shqipe shko lajm co

(3x)
hapi krahet ti,fluturo tani
hapi krahet shqipe permbi Shqiperi
hap krahet shqipe fluturo
hap krahet shqipe shko lajm co


Ky tekst u dërgua nga KleiProdukt 28
Renditja: Top 200
Publikimi: 07/03/2007


Produkt 28 - Shqipe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqipe".
3. Video është e këngës "Shqipe", por nuk këndohet nga Produkt 28.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Produkt 28:


Komente 0