Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Qamil Guranjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  7
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Mosha:
  • 106 Vjeç
BIOGRAFIA: Qamil Guranjaku është një shkrimtar i njohur. Shkrimtari Qamil Guranjaku kreu dhe mësimet e para në shkollën e mesme në Elbasan. Pasi mbaroi shkollën pedagogjike për disa vjet punoi mësues (1933–1943). Që në bangat e shkollës së mesme nisi të merrej me letërsi. Një pjesë të krijimeve të veta i botoi në gazetat e revistat e kohës. Pas pushtimit fashist të vendit, Qamil Guranjaku u bashkua me luftëtarët e lirisë dhe ishte një nga drejtuesit e brigadës së 17 sulmuese. Edhe pse në kushte të vësh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Artistë Të Ngjashëm:

Vasil Tabaku

Jorgo Telo

Hiqmet Meçaj

Ndoc Papleka

Xhevahir Cirongu

Qerim Haxhiu

Kasem Trebeshina

Ndoc Gjetja

Martin Camaj

Agim Shehu

Tags: Qamil Guranjaku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet