Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qamili I Vogel

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  68
(1923-1991)  
  • Emri i Vërtetë:
  • Qamil Muhaxhiri
BIOGRAFIA: Qamili I Vogel është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Qamili i Vogël ishte këngëtar i muzikës popullore qytetare të kënduar në Gjakovë. I frymëzuar që nga rinia me muzikën tiranase ai u kthye në Kosovë dhe themeloi së bashku me Ymer Rizën,anembanë Kosovës, Shoqëri Kulturo-Artistike (SHKA). Me të kanë punuar shumë këngëtarë siç janë: Tahir Drenica, Mazllom Mezini, Bajrush Doda, Ismet Peja, Hashim Shala, Nexhmije Pagarusha, Shaqir Cervadiku, Shyhrete Behluli, Shkurte Fejza, Remzije Osmani e shumë të t...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

1 🔥Këndojnë Bilbilat


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Mhill Krasniqi

Fadil Llugaxhiu

Agim Baftjari

Ismet Demaj

Nebi Halili

Isa Veliu

Rifat Draga

Fatmir Bajra

Dervish Dervishi

Gëzim Ahmetaj

Tags: Qamili I Vogel, Qamili Vogel, Qamil Muhaxhiri


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet