A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qazim Beka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  9
  • Vendlindja:
  • Ticë (Skënderaj) 
  • Mosha:
  • 61 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Qazim Beka është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike dhe popullore folklorike. AUTOBIOGRAFI: Jam Qazim Beka. Kam lindë në një familje fshatare jo edhe aq të pasur të asaj kohe. Prindërit e mij kanë pasur 7 fëmijë, tre djem e 4 vajza. Jam i katërti. Kemi vazhdu jetën me kushte të rënda. Më kujtohet kur kam filluar ditët e para të shkollës, kemi pasur kushte të rënda ekonomike sepse prindërit mirreshin me bujqësi, nuk kishim të ardhura. Shkolla në fshat ishte vetëm deri në klasën e katërt. Rrugët ishin të këqija dhe nuk kish...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Qenka Ngrit Azem Galica
Hamëz Jashari
Dy Sharkija Kuvendojnë (Halil E Hysen Cërvadiku)


Artistë Të Ngjashëm:

Fehmi Kastrati

Kerim Palloshi

Xhevat Kelmendi

Agim Tejeci

Isuf Berisha

Zeqe Kuqi

Kasem Hallulli

Aziz Dervishi

Arif Vladi

David Tukiçi


Tags: Qazim Beka, Qazim Bekaj

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019