Më mbaj mend (për 1 muaj)

Qelbanix

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Qelbanix është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Qelbanix eshte grup nga Tirana qe bejne progressive rock dhe jane shume aktive, ne te njejten kohe dhe te sukses’shem. Antaret: Indrit Mesiti – Vokal/Gittar/Tastiere Dorian Metohu – Vokal/Gitare Julian Gjoni – Bas gitare/Vokal Dritan Mesareja – Bateri Në Prill 2006, Qelbanix marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "Do T'vazhdoj". Më datë 3 Maj 2007, Qelbanix publikojnë videoklipin "I Vetem Mes Njerezve". Në Maj 2007, Qelbanix marrin ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentInfinit Relativ 1 (2008)

★★★★

Infinit Relativ 2 (2008)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Udha E Shkembit

Grifshat

Djemte E Detit

Ritfolk

Lynx

Burn

Ngroba

Këpurdhat

Elonida

Djemt E Drinit

Tags: Qelbanix, Qelbaniks, Indrit Mesiti


Komente mbi këtë artist