Qelbanix
Qelbanix
Qelbanix
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop-rock
Qelbanix është grup artistësh i njohur. Qelbanix eshte grup nga Tirana qe bejne progressive rock dhe jane shume aktive, ne te njejten kohe dhe te sukses’shem.

Antaret:
Indrit Mesiti – Vokal/Gittar/Tastiere
Dorian Metohu – Vokal/Gitare
Julian Gjoni – Bas gitare/Vokal
Dritan Mesareja – Bateri

Në Prill 2006, Qelbanix marrin pjesë në Top Fest 3 me këngën "Do T'vazhdoj".

Më datë 3 Maj 2007, Qelbanix publikojnë videoklipin "I Vetem Mes Njerezve". Ky është një videoklip konceptual, ku janë 4 anëtarët e grupit Qelbanix që e shohin botën në mënyra të ndryshme nga njëri-tjetri dhe ndjejnë vetminë mes njerëzve. Në fund ata bashkohen, sepse gjejnë arsye të përbashkëta në vetmi dhe vendosin të qëndrojnë së bashku.

Në Maj 2007, Qelbanix marrin pjesë në Top Fest 4 me këngën "Te Paarsyeshmit".

Në Nëntor 2007, Qelbanix marrin pjesë në Kënga Magjike 2007 me këngën "Dua Te Dal Dhe Te Kthehem Prap".

Në Maj 2008, Qelbanix marrin pjesë në Top Fest 5 me këngën "Amaride Ne Kete Vend".

Në Nëntor 2008, Qelbanix marrin pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Butoni Play".

Në vitin 2008, Qelbanix publikojnë albumin "Infinit Relativ 2".

Në vitin 2008, Qelbanix publikojnë albumin "Infinit Relativ 1".

Në Maj 2009, Qelbanix marrin pjesë në Top Fest 6 me këngën "Jam Ngrehur Shume".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0