Qendresa Batllava
Qendresa Batllava
Qendresa Batllava
  • Vendlindja:
  • Batllavë
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Tetor 1993
  • Horoskopi:
  • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: popullore moderne
Qendresa Batllava është këngëtare e njohur. Vijon mesimet ne shkollen e mesme te muzikes ne Prishtine. Ajo eshte vajza e yllit te folklorit shqiptar Enver Batllaves. Qendresa suksesin me te madh deri me tani e ka arritur me kangen "Sa m'ka marr mali met pa".

Më datë 25 Tetor 2016, Qendresa Batllava publikon videoklipin "Pse U Ktheve". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 21 Nëntor 2017, Qendresa Batllava publikon videoklipin "Dashni E Huj".

Në vitin 2017, Qendresa Batllava publikon albumin "Live 2017".

Më datë 13 Nëntor 2019, Qendresa Batllava publikon videoklipin "Ka Zot".

Më datë 3 Shkurt 2022, Qendresa Batllava publikon videoklipin "Vetem Lot". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga kompania MProduction.

Më datë 4 Shtator 2022, Enver, Baki, Nebi & Qendresa Batllava publikojnë videoklipin "Shpia E Enver Batllaves".

Më datë 4 Prill 2023, Qendresa Batllava publikon videoklipin "Dit E Nat". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë shkruar nga Vedat Lushtaku.

Më datë 19 Prill 2023, Qendresa Batllava publikon videoklipin "Nuk Jetojn Prindërit Gjithmonë". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Xheni Meçe, ndërsa tekstin e shkroi Abaz Selmani.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 3