Qendresa Batllava
Qendresa Batllava

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

  • Vendlindja:
  • Batllavë
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Tetor 1993
  • Horoskopi:
  • ♎ PeshorjaBiografia

BIOGRAFIA: Qendresa Batllava është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Vijon mesimet ne shkollen e mesme te muzikes ne Prishtine. Ajo eshte vajza e yllit te folklorit shqiptar Enver Batllaves. Qendresa suksesin me te madh deri me tani e ka arritur me kangen "Sa m'ka marr mali met pa". Më datë 25 Tetor 2016, Qendresa Batllava publikon videoklipin "Pse U Ktheve". Muzika e këngës u punua nga Egzon Bajraliu, teksti u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa për orkestrimin u kujdes Egzon Bajraliu. Videoklipi u prodhua nga k...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 3