Më mbaj mend (për 1 muaj)


Qendresa Batllava & Nebahate Batllava - Hajde Me Mu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hajde Me Mu".
3. Video është e këngës "Hajde Me Mu", por nuk këndohet nga Qendresa Batllava & Nebahate Batllava.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Qendresa Batllava & Nebahate Batllava - Hajde Me Mu Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

27/02/2013

2013-02-27T18:40:29+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Me Mu" kënduar nga Qendresa Batllava & Nebahate Batllava.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Tani - Hajde Me Mu

one thing girl when i come around
when i come around
they have no chance
no they havent no
babygirl less talk more action
we tell nobody tell nobody se

with you i can not lose
hajde me mu
with you i can not lose
hajde me mu

attitude
gjith a moody mood
amo gjith e lut
she a little rude
aj bre zemra jem
hajde a po vjen?
edhe e ti e shen

we got non to lose
mos e pyt hajde me mu

nuk dojn me na pa mir se jon plot xhelozie
why they wanna see apart what we fixed piece to piece

till we lose it all

with you i can not lose
hajde me mu
with you i can not lose
hajde me mu

and im feeling like a inner force when
tik tak like the clock not cautious
i can see that you loyal too
thats some loyal moves

ring ring calling
messagi hajde dalim
im busy but ja fali se ksaj nuk kam qysh sja fali

zemer are we losin it all (4x)

with you i can not lose
hajde me mu
with you i can not lose
hajde me mu

Sidorela Band - Hajde Me Mu

Ref.:
Ti hajde me mu, veq hajde me mu
Po t'pres!
Une veq ty te du, une veq ty te du
Po vdes!
Ti hajde me mu, veq hajde me mu
se koha po kalon,
E lumtur une jam kur m'puth e m'perqafon!

Cdo dite per ty po mendoj
Te gjej rruge per vete t'fitoj
Se zemra e humbur ne jete nje qellim ka
Te behet nje me gjysmen e saj

Ref.:
Ti hajde me mu, veq hajde me mu
Po t'pres!
Une veq ty te du, une veq ty te du
Po vdes!
Ti hajde me mu, veq hajde me mu
se koha po kalon,
E lumtur une jam kur m'puth e m'perqafon!

Cdo dite shikoj n'telefon
E pres at' thirrje qe m’gezon
A vjen nje dite kur kjo zemer brenga s'ka
Te behet nje me gjysmen e saj.

Ref. 2x:
Ti hajde me mu, veq hajde me mu
Po t'pres!
Une veq ty te du, une veq ty te du
Po vdes!
Ti hajde me mu, veq hajde me mu
se koha po kalon,
E lumtur une jam kur m'puth e m'perqafon!

Valbona Mema - Hajde Me Mu

O moj goc Tirone
Qe m'kalon serbes
Foli lales foli
Llafin tat po pres x2

Paske gjet sahatin
Me bo muhabet
Ik se s'ta kom fatin
Ik se s'ka lezet

Vallaj une sahatin
Tamom e kom gjete
Se kur te vjen fati
Iken e nuk pret

O mor çun dashnie
Friken ty ta kom
Se jom kimetlije
Ty do gjesh belane

Ref...x2
Ty te kom si shpirt
Se ty me mban gjalle
Ruje dashunine
Se ta kom bo hallall

E kom bo hesapin
Mendjen e kom nda
O ma jep xhevapin
Tjeter rruge nuk ka x2

O mor çun dashnie
Fort po me pelqen
Se jom kimetlije
Ruj se mos me rren

Vallaj une sahatin
Tamom e kom gjete
Se kur te vjen fati
Iken e nuk pret

O mor çun dashnie
Friken ty ta kom
Se jom kimetlije
Ty do gjesh belane

Ref...x2
Ty te kom si shpirt
Se ty me mban gjalle
Ruje dashunine
Se ta kom bo hallall

...

O mor çun dashnie
Friken ty ta kom
Se jom kimetlije
Mos ma ki sevdane

Se jom nozelije
Dhe do gjesh belane x2

Ref...x2
Ty te kom si shpirt
Se ty me mban gjalle
Ruje dashunine
Se ta kom bo hallall

Hajde moj aman
Se me ty kom ra n'sevda
Hajde moj aman
Mendjen e kom nda x2

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Qendresa Batllava:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë