Më mbaj mend (për 1 muaj)


Qerim Sula

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  28
  • Vendlindja:
  • Zalldardhë (Dibër E Vogël) 
  • Mosha:
  • 69 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Qerim Sula është një këngëtar i njohur. Edhe pse mbaroi shkollën mekanike, ai ishte i dashuruar dhe i përkushtuar për muzikën, ndaj që në moshë të re u aktivizua me grupet amatore të Zalldardhës, ndërsa në vitin 1967 me ansamblin “Dibra”. Një vit më pas, më 1968 bën prezantimin e parë në Festivalin e Parë Folklorik të Gjirokastrës me këngën e Hazis Ndreut, "Kënga e Lam Dacit", ku u vlerësua me çmim të parë për interpretimin e tij. Ka marrë pjesë në të gjitha Festivalet Folklorike deri ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

3 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Latif Koci

Mirush Kabashi

Zeqe Kuqi

Esat Bicurri

Cima (Rasim Thaqi)

Xhevat Kelmendi

Nexhmi Mehmeti (Nexhi)

Enver Petrovci

Haxhi Maqellara

Shaip Bytyqi

Tags: Qerim Sula


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet