R.A.Y Band
R.A.Y Band

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: R.A.Y Band është një grup artistësh. Grupi R.A.Y u themelua 22.10.2010. Kryesisht, grupi luan muzike Britpop/pop rock dhe ndikimet I kane patur me teper nga grupe te huaja si dhe nga grupi Ritfolk. Ata jane 5: Ne vocal: Besian Xhindole lead guitar: Donald Sefa rhythm guitar: Ergi Shkelzeni, bass guitar: Geri Zotaj, drummer: Edvin Parmeza. Në Maj 2012, R.A.Y Band marrin pjesë në Top Fest 9 me këngën "Kalimtare". Fabula e kenges ka te beje me stadet qe peson jeta e cdo ku...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0