Më mbaj mend (për 1 muaj)

R.A.Y Band - Kalimtare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Duke ecur une isha
Ne nje rruge te pakthimte
Gjithkund une shihja
Kalimtare ne udhetim

Pasazhe kohesh
Rreth meje po formohen
Kujtimet si kronika
Me ndjenjen me deshmohen

Dicka po me kujtohet
Kte ndjenje as vet se njoh
Mos valle eshte prekja jetes
Qe me vjen e me kerkon

Ref. 2x:
Do kuptojme shume gjera
Do te mbesim anonime
Do te jemi ne perhere
Kalimtare ne udhetim

Me copeza fragmentesh
Perpiqem te ndertoj
Mozaike te jetes time
Qe shume here e enderroj

Dhe kur shpesh shume gjera lindin
Te tjera ndoshta vdesin
Kujtimiet me te bukura
Gjithmone ne zemer mbesin

Dicka po me kujtohet
Kte ndjenje as vet se njoh
Mos valle eshte prekja jetes
Qe me vjen e me kerkon

Ref. 2x:
Do kuptojme shume gjera
Do te mbesim anonime
Do te jemi ne perhere
Kalimtare ne udhetim
R.A.Y Band
Publikimi: 03/06/2012
Festivali: Top Fest 9


R.A.Y Band - Kalimtare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kalimtare".
3. Video është e këngës "Kalimtare", por nuk këndohet nga R.A.Y Band.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Komente 0