Më mbaj mend (për 1 muaj)

R. Kelly

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1
 • Emri i Vërtetë:
 • Robert Sylvester Kelly
 • Vendlindja:
 • Chicago 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 53 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Bricjapi ♑
BIOGRAFIA: R. Kelly është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Robert Sylvester Kelly lindi me 8 Janar në Illinois, Shtetet e Bashkuara i njohur me nofkën R. Kelly është një reper amerikan, producent, kompozitor, Biznismen. R. Kelly është një ndër këngëtarëve më të fashmëm të muzikës R&B i cili ka shitur rreth 100 milion këngë në mbarë botën nga të gjitha albumet e tij, dhe ka fituar 3 çmime Grammy dhe shumë nominime tjera....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Marc Anthony

Chris Cornell

T.I.

Passenger

Mustafa Sandal

Mika

PSY

Taio Cruz

Calvin Harris

Riccardo Cocciante

Tags: R. Kelly


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet