Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rabije Bytyqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1
 • Vendlindja:
 • Prizren 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 55 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Rabije Bytyqi është një shkrimtare e njohur. Shkollën fillore e ka kryer në vendlindje, si nxënëse shembullore, ndërsa të mesmen, në Rahovec. Gjatë shkollimit, jo vetëm që u mor me shkrime, por ishte dhe valltare e shquar, ku interpretonte në çdo aktivitet shkollor në ato vite. Me shkrime ka filluar të merret shumë herët, që nga bankat e shkollës fillore, por shumë shkrime të saj u zhdukën gjatë luftës për çlirimin e Kosovës. Shpeshherë autorja thotë:... “m’i vranë vargjet, por jo shpirt...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Lola Shehi

Irma Kurti

Silvana Berki

Mimoza Leskaj

Aferdita Beçiri

Makfire Canolli

Delinda Muçollari

Lindite Ramushi

Remzije Zekolli

Manjola Brahaj

Tags: Rabije Bytyqi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet