Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Dimrin

Mëngjes Dimri

U ngrinë kroje e burime
Stërqokat mblidhen në një pellg.
Iu skuqën faqet mikes sime,
Plot gaz mendon për ndonjë rreng.
Na puth kjo dritë kaq e kthjellë
E diellit, dega nis kërcet.
Dhe gjer në gjak na futet thellë
Flladi i mëngjesit plot shëndet.

- poezi nga Rainer Maria Rilke


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet