A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Rameka

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  18
  • Origin:
  • Koplik 
  • Age:
  • 33
BIOGRAFIA: Rameka is a popular singer of Hip-Hop music. RaMeKa A.K.A Taulant Ramekaj beri shkolle deri ne klasen e 7'te, nuk ju dha mundesia qe ta mbaronte shkollen 8 vjecare pasi mbas vitit 1997-1998 te rromujes katastrof te shqiperise Plaku i RaMeKe's vendosi qe te bej nje jete me te qete jasht atdheut.Rameka Ben Pjes Ne Grupin T.B.A [the bloody alboz]. Ne vitin 1999 RaMeKa vuri kembe ne London, England. Beri disa vite shkolle qe te permirsohej anglishtja. Ne vitin 2002 Rameka filloj ket lloj muz...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

T.B.A.

(Current label)

Instagram

Account

Twitter

Account

Facebook

Profile

Facebook

Profile

SoundCloud

Profile

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Albboy

Blazer

Eagleye (Kiameti)

Zero

AK

Mali G

Bohemi

Krimineli

Ace

Mali G Grand Thugz


Tags: Rameka

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019