Më mbaj mend (për 1 muaj)

Rap J - T'ishim Kon Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

I

E kjo jet qysh koka qdo dit senet po ndryshojn
e nxjerri e shkruj ni leter problemet qe pom sfidojn
e ti nese don ndryshime duhesh me ja nis pi vetes
du mi dhan form jetes tane sikur lapsi kuptim fletes
diqka mbren mrena nzemer qdo dit thom ah t'ish kon
po jetoj me shpres si kur du drogen me loon
po smunesh se e dish sun jeton ti pa at
kur ski per qa me jetu per me dek gjeje ni shkak
kajher mshilen tana rrugt e sun po dal as te dera
shpesh po thom qito kujtime ah ti kish marr era
mos me dit kush jom kon e me ja nis nga e para
edhe ty mos tkisha njoft per kerkon mos me bo gara
se diqka kur don shum e ki shtir shum me marr
fluturojn sikur andrrat n'zemer ma teper ni varr
tishe kon po nuk je
tisha kon po nuk jom

Reff

t'ishe kon pjes e pandashme qe jeton veq me mu
qe ndriqon si shkendija edhe kurr mos mu shu
t'isha kon une arsyeja qe ndriqon dhe je plot jet
me menu ti per mu sikur une per ty njejt

II

qateher kur mbeti vet u nalna i foli fletes
rimat em deformohen po mi hup kuptimi jetes
edhe nuk muj me nejt po as sem shkohet kerkun
personi qe pom kupton momentalisht jom veq un
e gjithka para vetes pom shfaqet vetem terri
athu kur del drita e un dal nga tuneli
qdo dit e endrroj kur vjen ajo dit
athu ki mu kon ti aty mu mem prit
Qu pi gjumit leji andrrat perballo realitetin
po duhet mi thon vetes jeta tgodet ku se presim
une hala jom tuj prit prej teje ni fjal
qe mu kon me mu me thon po du me dal
Mfal qe ne dy jemi shum larg
s'mujta met pa shpesh o zot pse ky fat
per qdo sen nkit jet vlersohesh nga veprat
U luta mos me zbeh lidhjen ton kilometrat

t'ishe kon pjes e pandashme qe jeton veq me mu
qe ndriqon si shkendija edhe kurr mos mu shu
t'isha kon une arsyeja qe ndriqon dhe je plot jet
me menu ti per mu sikur une per ty njejtNuk kemi video për këtë këngë.


Rap J
Publikimi: 25/05/2013


Rap J - T'ishim Kon
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "T'ishim Kon".
3. Video është e këngës "T'ishim Kon", por nuk këndohet nga Rap J.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Rap J:


Komente 0