Më mbaj mend (për 1 muaj)

Raprima - Gjith Me Ty Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

2x:jeta jem kuptom se ty te du
2x:un pa ty tash nuk muj me jetu
se n'zemer une ty tkam pran
qdo dit qdo nat t'degjon
se un pa ty jo nuk mundem

Ti je pjes e jetes tem
Ti je engjell qe un e kam
ti je fryma qe un marr
un per ty mendoj qdo nat
se pa ty un sdu me kan
besom kurr ty sko met lan
gjith me ty

fillova tash met dasht
e zemren ta kom fal
lendona kur nuk tkom
dashnin per ty sdu me nal
a thu je ni emer qe veq per mu ke ardh
kerkova met tdasht se un jeten ta kom ngjall
a ki me kan me mu per ton jeten
ti je ajo e sdu me dasht tjeter
e tash kuptoje qe veq ty te du
du met pas gjith kurr mos met lendu

un ko me kan me ty deri nfund bashk
arrita ty met dasht e spo du tjeter tash
i lumtur jom momentet kur tshoh ty
harroj gjithqka qa osht keq kur um shikon ne sy
um mungon kur nuk tshoh
e qastet kur kesh me ty
munohna met pas afer e met mshel ty me dry
ti je jeta qe jetoj un pa ty sun vazhdoj
yjet lart ndriqojn e un per ty qather mendoj

REF:nuk po du tjeter
ndjenjat jon leter
dashni e vjeter
nuk po du tjeter
ndjenjat jon leter
veq ty te du
paty jo nuk mundem un me jetu

melodia rreh per ty
shkronjat jon dedikim
erresiren e kom zhduk
kur tkom ty ka ardh dhe drit
tani jom veq me ty e me ty gjith du mu kan
zani ndriqon drita vjen kur bohet von
diellin n'sy bukurin tane e shoh
mos me kan era jote stkisha ndrru me asnjo
merre qdo sen prej meje une krejt du me ti fal
ti si djell shkelqen kur pran meje je perball
menoj veq per ni engjell du me i mshel syt me ty
andrra jem o realitet kur pot shoh ty me sy
njominjo jon akrepat une veq vet tu menu
gjith kohen tkom lyp deshira mu ka plotsu

je si djelli qe jepdrit
je si uji pa ty sbon
i jep arsyje jetes durim zemra qe tdon
ti je bota jem un per ty po jetoj
rrova qdo sen tjeter zemra gjeti qka kerkoj

REF:2x
nuk po du tjeter
ndjenjat jon leten
dashni e vjeter
nuk po du tjeter
ndjenjat jon leter
veq ty te du
paty jo nuk mundem un me jetu


Ky tekst u dërgua nga ArbenitaRaprima
Publikimi: 17/04/2012


Raprima - Gjith Me Ty
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gjith Me Ty".
3. Video është e këngës "Gjith Me Ty", por nuk këndohet nga Raprima.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Raprima:


Komente 0